آخرین بروز رسانی سه شنبه 02 مهر 1398

ورود

ورود به سیستم

نام کاربری *
کلمه عبور *
مرا به خاطر داشته باش

گزارشات

گزارشات روزانه ماموریت هفتم در زاهدان

استعانت از خداوند منان و با ياري و همراهي هميشگي شما نيك ورزان هفتمين مأموريت بنياد نيك ورزي شريان جهت نجات كودكان محروم و رنج ديده آستان سيستان و بلوچستان در بيمارستان علي ابن ابيطالب زاهدان با حضور تيم حرفه اي بين المللي جراحي قلب اطفال شروع شد.پس عزيمت تيم به تهران و بلافاصله به شهر زاهدان و استراحتي مختصر اولين جلسه معارفه تيم بين المللي با تيم محترم جراحي قلب بيمارستان مذكور در ساعت ٢٠/٣٠ تشكيل گرديد ضمن خوش امدگويي از طرف معاونت محترم درمان دانشگاه علوم پزشكي زاهدان و معاونت درمان بيمارستان اهداف بلند مدت دانشگاه در حوزه تربيت متخصصين در تمام تخصص های مورد نياز جراحي قلب اطفال و عزم راسخ انان در فراهم آوردن امكانات جهت نجات كودكان بسيار محروم آستان متذكر گرديد.

مديريت عامل بنياد نيك ورزي شريان نيز حمايت ويژه بنياد را در تحقق اهداف مشترك كه همان نجات كودكان مبتلا به بيماريهاي مادرزادي قلبي به همراه انتقال دانش و تجربيات در قالب برنامه هاي علمي، آموزشي و عملي كل تيم جراحي قلب است را مؤكدا بيان نمودند .

 

 

دوشنبه مورخ 96/06/06

تيم مشغول راند بخش ها شده اند و كودكاني كه امروز عمل مي شوند مجددا مورد ارزيابي قرار خواهند گرفت همانطور که در تصویر زیر می بینید كارديولوژيست تيم در حال ارزيابي كيس هاي امروز می باشد.

اولين كيس امروز مريم خانم  ١١ ساله با ٣٤ كيلو وزن و بیماری Large ASD  می باشد كه وارد اتاق عمل شده است و اماده انجام جراحی مي شود .

مريم عزيز بخوبي عمل جراحي را پشت سر گذاشت، ٣٥ دقيقه روي ماشين قلب و ريه بود و به خوبي از دستگاه اف شد. عمل مريم به كمك جناب اقاي دكتر آزادي و پروفسور مارسلو انجام گرفت.


مراحل اوليه مراقبت های آی سي يو هم بخوبي طی شد بطوريكه مريم عزيزمان از دستگاه تنفس نيز جدا شده و لبخندي معصومانه بر روي لبانش نقش بسته که شايد هم اين لبخند مؤيد تشكر از شما نيك ورزان والا مقام بوده كه سلامت را به وي بازگردانديد. دست به دست هم كودكان ايران زمين را حمايت مي كنيم با امید به خداوند مهربان.

  

سه شنبه مورخ 96/06/07

كيس اول امروز محمد علي ١٢ ساله مبتلا به بيماري مادرزادي تترالوژي فالوت می باشد.

پروفسور مارسلو و جناب اقاي دكتر أزادي مشغول به عمل TOF شده اند، محمدعلي عزيزمان با شجاعت و بي نظيري وارد اتاق عمل شد و تحسين همه را برانگيخت. محمدعلي را دعا كنيد.

 

عمل TOFمحمد علي عزيزمان هم بخوبي پايان يافت و اکنون در اي سي يو تحت مراقبت های ویژه می باشد، بيدار و هوشيار ٣٠ دقيقه است كه از اتاق عمل خارج شده و آماده می شود که از دستگاه تنفس جدا شود.

              

محمد علي هم از دستگاه تنفس جدا شد، خوشحال و با لبخند در حاليكه پروپ اكسي متري بهش وصل شده است.

محمد علي موفق باشي.

 

كيس دوم امروز خديجه خانم هستند كه ١٦ سال سن دارند و ٥٥ كيلو وزن. خدیجه عزیزمون دچار بیماری ASD می باشد و با توکل به خدا برای جراحی وارد اتاق عمل شد...

خديجه مهربون هم عملش تمام شد و وارد اي سي يو شده است، خديجه مي گفت " ميشه صبر كنيد من عيد قربان خونه باشم بعدش عملم كنيد "ما بهش قول داديم براي روز عيد قربان آنقدر سرحال باشي كه باهم در بيمارستان جشن بگيريم " پس دعايش كنيد كه اين فرزند پاك نهاد خطه دليران با لبخند زيبايش به استقبال عيد اسماعيل راهي شود .

تيم شبكار بر بالين خديجه مشغول تحويل گرفتن بيماران هستند.

چهارشنبه مورخ 96/06/08

امروز  آيلا کوچولوی ٧ ساله با ١٥ كيلو گرم  وزن، بدليل تنگي زير دريچه ائورت وارد اتاق عمل شده و اکنون روی ماشين قلب و ريه رفته و باي پس اغاز شده است .


پروفسور مارسلو و جناب اقاي دكتر آزادي با هم در حال عمل هستند . 

همكاران پرفيوژنيست نيز در كنار هم مشغول فعاليت هستند، كودك كوچك مان الان در حالي روي ماشين قلب و ريه هست كه  قلب و ريه خودش از حركت ايستاده و متخصصين پرفيوژن ادامه حيات وي را عهددار هستند تا عمل جراحي پايان يابد .

 

محمد علي عزیزمان که ديروز صبح عمل شده منتظر عكس ريه است که اگر خوب باشه به امید خدا به بخش منتقل می شود.


يك بسته لگو هم از جك که متخصص مراقبتهاي تنفسي تيم هستند هدیه گرفته و زودتر از 24 ساعت وارد بخش می شود ( انگار كه اصلا عمل قلب نشده !!!!! )

خديجه عزیزمان هم از تخت پايين آمده و روي صندلي نشسته و به بخش منتقل شده است البته الان نمی خواد عكس بگیره چون عصباني شده از این که گروه پرستاري اصرار دارن كه راه بره توي اي سي يو ولی خودش میگه که حوصله ندارم  و البته حق با اوست چون عمل قلب، عمل سنگيني است و خوابيدن بعد از آن  راحت ترين كار و البته پر ضرر ترين كار هست، بعد از عمل بايد به قلب درمان شده فهماند كه بايد خيلي خيلي كار كني تا خديجه به اوج شكوفايي برسد به امید خداوند مهربان

در این بین جهت آشنايي شما نيك ورزان عزیز به معرفي اعضاء تيم بين المللي نيز مي پردازيم:

پروفسور مارسلو كاردارلي 
تخصص : جراح قلب اطفال 
مليت : ايالات متحده أمريكا 
محل كار : ويرجينيا يونيورسيتي

خانم مارتينا پاوانيك 
تخصص : پرستار اتاق عمل 
مليت : ايالات متحده امريكا 
محل کار : تنسیئونيورسيتسی

آقای جان فرانسيس كورنل 
تخصص : مراقبتهاي تنفسی (respiratory therapist )
مليت : ايالات متحده امريكا 
محل کار : دوك يونيورسيتی

 

خبر خوب اينكه ايلا جون عملش تمام شده و از دستگاه تنفس نيز جدا شده به فضل خدای رحمان

امروز توانستيم با هماهنگي هاي بعمل امده اولين كلينيك كيس يابی را نيز فعال كنيم، تعداد زبادي مراجعه كننده داشتند كه دكتر مارك، كارديولوژيست تيم، 
استاد ارجمند جناب اقاي دكتر نوری كارديولوژيست بيمارستان و سركار خانم دكتر ميرمحبوب بر آن نظارت داشتند.

مراجعين جهت تشخيص و ادامه درمان در اين كلينيك مورد ارزيابي و اكو كارديوگرافی قرار گرفتند .

 

ديويد جوزف ويدوويت 
تخصص : مهندس پزشكی 
مليت : ايالات متحده امريكا 
محل کار : تنسي يونيورسيتی

 

دكتر مارك كريستوفر گلات 
تخصص : داخلي قلب اطفال 
مليت : ايالات متحده امريكا 
محل کار : كانزاس يونيورسيتی

 

 

عمل دوم امروز نيز شروع شده است، كيميا كوچولوی ٤ ساله با  ١١ كيلو وزن و تشخيص ASD اکنون روی ماشين قلب و ريه مصنوعی هست .

استاد گرانقدر جناب آقای دكتر محجوب و دكتر ديميتری در حوزه بيهوشی قلب اطفال مشغول هدايت عمل كيميا هستند. در تصویر از حوزه بيهوشی و زير پرده جدا كننده منطقه استريل، كيمياي عزيز را می بینیم که آرام خوابيده و فارغ از هياهوی پشت پرده استريل منتظر زندگي جديد است با آرزوی موفقیت برای این دختر ايران زمين. 

كيميا از اتاق عمل در حاليكه از دستگاه تنفس جدا شده و بيدار بود به بخش منتقل شد، اين روش مراقبت يكي از بهترين مدلهاي مراقبتي در حوزه جراحي قلب اطفال هست كه توسط تيم به نمايش و آموزش گذاشته شد . 
كيميا اولين كيس بود كه روي تخت عمل از دستگاه جدا و بيدار از تاق عمل به اي سي يو منتقل شد و تعجب همگان  از جمله مادر مهربانش را بر انگيخت .

تصویر فوق زمان تحويل شيفت و گزارش به تيم شبكار را نشان می دهد.

 

 امروز ١٥ كودك در كلينيك مورد ارزيابي قرار گرفتند تا براي ادامه درمانشان تصميم گيری شود، اين كودكان در ليست تعيين شده نبودند و كيسهای جديد می باشند كه ان شاء الله در مأموريت هشتم باید خدمات دريافت نمايند.

پنجشنبه مورخ 96/06/09

 امروز پنجشنبه مورخ 96/06/09 احسان كوچولو ٣ ساله با ١٠ كيلوگرم وزن و  VSD بزرگي که داشت ساعت ٩ صبح وارد اتاق عمل شد.

 ساعت ١١:٣٠ احسان عزیزمان وارد ای سی يو و يك ساعت بعد هم از دستگاه تنفس جدا شده است و به لطف پروردگار بی همتا و ياری شما نيك ورزان یکی دیگر از کودکان سرزمین عزیزمان می تواند با سلامتی به آغوش گرم خانواده اش باز گردد.

اين هم كيميای عزیزمان كه ديروز عمل شده و ببينيد چقدر آرام در حال تماشای کارتونی که خانم کارن سرپرستار تیم بین المللی برایش پخش کرده  خوابش برده است.

 

كيس دوم امروز شهاب عزيز ١٣ ساله است که ٣٣ كيلوگرم وزن دارد و روي ماشين قلب و ريه مصنوعي در حال عمل ساب ائورتيك هست. 

همه با هم برايش دعا كنيم.

بازدید اعضای محترم هیات مدیره و هیات امناء بنیاد نیک ورزی شریان از کودکان شریان در زاهدان.

کودکان نجات یافته امروز سازندگان خلاق فردا هستند.

 ماموریت هفتم بنیاد نیک ورزی شریان از 3 الی 17 شهریور ماه سال 1396 در بیمارستان علی ابن ابیطالب زاهدان.

تصویر بالا شهاب عزيزمان در اي سي يو هست که البته هنوز از دستگاه جدا نشده است .

جمعه مورخ 96/06/10

 نيك ورزان عزیز عيد سعيد قربان بر شما مبارك باد.

احسان و شهاب عزيز بخوبی و در آرامش خوابيده اند.

تصاویر زیر  كودكان عزیزمان در بخش هستند که آماده ترخيص و رفتن به منزل می شوند.

امروز با اینکه عيد سعيد قربان است اما پرسنل مهربان بيمارستان علي ابن ابيطالب داوطلبانه و با نهايت عشق، محبت و علي رغم خستگي فراوان اين چند روز، آمده اند تا سمرا ی عزيز ٣ ساله با ١٣/٥ كيلوگرم وزن با تشخيص بیماری هایASD Sinus venousus , RVPV to SVC & PDA آماده جراحی شود.

تصویر بالا مربوط به شروع عمل سمرا است.

 این هم تصویر سمرا کوچولو که بخوبي شرايط بعد از عمل را پشت سر  گذاشته و آرام خوابيده به فضل خدا.

اين احسان كوچولو دائماً گريه مي كنه و نق ميزنه، مامان و عمه اش مي گفتند خونه هم دائماً نق ميزنه و گريه مي كنه، امروز سارا پرستار مخصوص احسان بود و آنقدر باهاش همراهي كرد كه بالاخره نتيجه داد ....

آخر شيفت امروز حدود ساعت ٦:٣٠ عصر بالاخره اين دو نفر باهم دوست شدند. 
درود بر اينهمه صبر و مهرباني و عشق.

الان هم این پسر كوچولویی که تشنه عشقه آرام خوابیده است.

شنبه مورخ 96/06/11

امروز محمدعلي عزيزمان مرخص شد تا زندگي جديدي را شروع کند و به امید خداوند مهربان يكي از افتخارات ايران عزيزمان خواهد شد.


بنياد نيك ورزی شريان از حمايت های هميشگی شما نيك ورزان تشكر و قدردانی مي نماید، به همت شما اينگونه شادمانی در دل محمد علی و خانواده محترمشان نقش بسته است. 
درود بر شما باد.

امروز اولين كارگاه CPR يا احيا قلبی ريوی كودكان و نوزادان توسط جناب آقای دكتر قريب و سركار خانم مرندی كه از بيمارستان مركز طبي اطفال تهران، قطب علمی اطفال كشور و به دعوت بنياد نيك ورزی شريان به زاهدان تشريف آورده اند، انجام شد كه بسيار مورد استقبال همكاران قرار گرفت.

 
اسماعيل پسر مهربان ٦ ساله، ١٧ كيلو وزن دارد و مبتلا به بيماري تترالوژي فالوت می باشد. اسماعیل عزیزمان اولین کودک امروز است که تحت عمل TOF قرار گرفته است.

اسماعیل کوچک و شجاع ما به خوبی مراحل عمل را پشت سر گذاشت و بسرعت هم از دستگاه تنفس جدا شده است.

افتخار بزرگ اينكه جناب آقای بهزاد محمدي هنرمند بي نظير، كارگردان و بازيگر تاتر كمدي ايران كه همواره جهت حمايت از كودكان مبتلا به بيماريهاي مادرزادی قلبی تحت پوشش بنياد عاشقانه تلاش مي كنند، به زاهدان آمده اند تا كودكاني كه توسط خودشان و طرفداران نيك ورز و نيك انديش ایشان تحت پوشش قرار گرفته اند را از نزديك ملاقات كنند .
بهزاد جان ديالوگ زيباي شما درپاسي از شب، بعد از اتمام نمايش های سنگين و نفس گير كه جهت نجات جان كودكان و معرفی آن ها به مخاطبين بيان می فرماييد را ياد آور می شويم:

"كه هر تپش قلب اين كودكان تا پايان عمرشان، حسنه ای است كه براي حاميان اين كودكان رقم مي خورد ."
همان تپشي كه زندگي می آفريند .
درود بر شما كه رنج اين كودكان را آسايش هستيد .


درود بر جناب بهزاد محمدی، هنرمندی كه قلبش برای نجات كودكان دردمند مبتلا به بيماريهای مادرزادی قلبی عاشقانه می تپد .

 

 عمل دوم امروز هانيه عزيز ٩ ساله بود با وزن ٢٢/٥ كيلوگرم، عمل هانيه  PDA & COA بود .

هانیه عزیرمان به خوبی عمل و بدون دستگاه تنفس ساعت ٦ بعد از ظهر وارد ای سی يو شد .

 

جناب آقای محمدی برای شاد كردن كودكان عزيزمان و همچنين تبديل الام دردناك آنان از رنج عمل جراحی به شادی شيرين كودكانه، اسباب بازی هايی زيبا تهيه نمودند و موجب شادی اين كودكان محروم شدند.

جناب آقای محمدی زبان ما قاصر هست از تشكر از جنابعالي، درود بر همت بلندتان.

یکشنبه مورخ 96/06/12

 عمل اول امروز عمران عزيز هستش كه ١٠ سال سن دارد و با تشخيص تترالوژي فالوت، تحت عمل قرار گرفته است.


امروز سركار خانم دکتر نوری استاد ارجمند و صاحب كرسی در رشته روانشناسي سلامت از دانشگاه وزين خوارزمی نیز به اعضای حاضر در زاهدان ملحق شدند.
جناب اقای دکتر ارمی نيز از كارگروه روانشناسي سلامت دانشگاه خوارزمی، از روز شنبه در زاهدان حضور داشتند و با والدین و کودکان در حال مشاوره آماده سازی عمل و کاهش استرس می باشند. خوشبختانه تمام نیازهای بیماران برای تیم معلوم است. هدف، آماده سازي كودك و والدين در آستانه ورود به زندگي جديد بعد از عمل جراحی می باشد چرا که اين كودكان و والدين آن ها از بدو تولد بدليل سختی و شدت بيماری در شرايط بحرانی بسر برده اند و با اين شرايط عادت كرده اند .
بعنوان مثال، مادران كودكان مبتلا به بيماريهاي مادرزادی براي پيشگيری از سرماخوردگی اين كودكان كه حقیقتا آن ها را تا آستانه مرگ و بستری شدن طولاني در بيمارستان پيش مي برد، براي اينكه كودك معصوم خود را از سرما خوردگی برهاند، او را از كودكان ديگر جدا می نموده، و از بردن او به محيط باز و اجازه بازی خودداری می کرده است كه طبيعي نیز می باشد و مادر و كودك هر دو به اين شرايط محدود شده عادت كردند. اما اکنون كودك ما عمل شده و تبديل به يك انسان سالم گرديده است پس بايد به كمك نيروهاي متخصص روانشناسي سلامت، آماده پذيرش دنياي جديد كودكان باشد گویا بعد از عمل جراحي قلب، كودكمان دوباره متولد شده است. 
با توانمندتر شدن شریان با امید به خدواند مهربان، هرچه بیشتر برای آرامش و بهبود شرایط بیماران و اولیای عزیزشان در خدمت آن ها خواهیم بود. 

جناب آقای دكتر ارمی و كلينيك روانشناسی سلامت، با تشكر از همت متعالی جناب دكتر كه در تمام ماموريت های بنياد در كنار كودكان معصوم و خانواده های رنجور آن ها ، تسكين بخش روح و روان ایشان هستند، نيازی مهم كه كمتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

تصویر عمران  عزيزمان که به خوبی عمل  نسبتا سخت TOF را پشت سر گذاشت و در ای سی يو به سلامت خوابيده است.

 

تصویر بالا  مربوط به عمل دوم امروز، حامد عزيز ١١ ساله می باشد. وزن حامد ٢٥ كيلوگرم  است و جالب همانطور که در عکس می بینید دكتر ديميتری چگونه با عشق براي انتقال او به اتاق عمل داوطلب شده و چقدر اين رفتار در روحيه حامد تأثير مثبت گذاشت طوری که حامد با خنده ای از ته دل وارد ترسناك ترين مراحل درمان شد.
واقعا زیباست...

دوشنبه مورخ 96/06/13

 نيك ورزان عزیز اولین عمل امروز  فاطمه زهرا کوچولو ٤ ساله بود با وزن ١١/٥ كيلوگرم، مبتلا به بيماري مادرزادي تترالوژي فالوت، كه تحت عمل TOF قرار گرفت ....

 

فاطمه زهرا قبل از ظهر به اي سي يو منتقل شد که در تصویر زیر دختر عزیزمان را هنگام انتقال مي بينيد .

فاطمه زهرا از دستگاه تنفس جدا شده و آرام در اي سي يو روي تختش خوابیده است.

لحظه ملاقات مادر مهربانش ...

حامد عزيزمان را هم بينيد، عكس مربوط به امروز صبح اول وفت می باشد

هر دو پسر قهرمان ديروز با پاي خودشون از تخت پايين آمده اند و آماده انتقال به بخش شدند و اين امر بيانگر كيفيت خدماتی است كه دريافت كرده اند.

عمران و حامد، آينده سازان كشور عزيزمان، از امروز به راحتی من و شما نفس می كشند و رنج كمبود اكسيژن را فراموش خواهند نمود، اميدواريم خداوند به زيبايی لبخند شما خشنود باشد و بس .......

فاطمه زهرا نه تنها مراحل بعد از عمل را به خوبي طی كرده، همكاری بسيار خوبي با جك، رسپيريتوري تراپيست تيم هم دارد ....

عمل دوم امروز، زهرا دختر باهوش  ١٠ ساله  و مبتلا به سوراخ ببن دو  بطن و همچنين گشادی دريچه ائورت بود كه در حال  عمل می باشد

سه شنبه مورخ 96/06/14

نيك ورزان والا مقام  اولین عمل امروز مربوط به امیرعلی ٥ ساله بود. وزن این پسر کوچولو ١١/٥ كيلوگرم و بیماری او ASD است که به فضل خداي رحمان عمل به خوبي انجام شد و امیرعلی بدون دستگاه تنفس، بيدار و با شرایط خوب به ای سی یو منتقل شد.

تصویر پایین امير علی در حال حاضر در اي سي يو است.

امروز از ساعت ٩ الي ١١ دومين كنفرانس " همدلي با كودكان و والدين در حوزه بيماری های مادرزادی قلبی " به همت سركار خانم دكتر نوری و جناب آقای دكتر ارمی تشكيل گرديد  كه گروه های پزشكی و پرستاری مرتبط شركت نمودند.

ديروز هم هر دو بزرگوار، بر بالين امير علی حاضر و رهنمودهای موثری را به مادر امير علي ارائه نمودند.

تصاویر زیر هم مربوط به فاطمه زهرا و زهرای عزيزمان است که هر دو ديروز جراحی نموده و خوب و سرحال هستند.

 روز گذشته همكاران عزيز و دوستان هميشه همراه بنياد نيك ورزي شريان از خبرگزاری رسمی تی وی پلاس جهت تهيه گزارش از اعمال جراحی و برگزاری هفتمين ماموريت بنیاد به زاهدان تشريف آوردند تا صدای مظلوميت كودكان اين خطه پرگوهر را به گوش شما برسانند. 

صميمانه از جناب حميد فراهانی راد و سركار خانم هدي زرينی ، دو بزرگوار از مديران ارشد تی وی پلاس، نهايت سپاس و قدرداني می نماییم.
خداوند يار شما باد

عمل دوم امروز بنيامين ٩ ساله با ٢١ كيلوگرم وزن بود که ساعت ١١وارد اتاق عمل شد و نوع عمل ASD بود که به لطف خداي سبحان به خوبی انجام شده است.

 

عمل سوم امروز، حنانه ٥ ساله با ١٣/٨ كيلوگرم وزن و بیماری ASD بود كه با كوشش همه و به سختي توانستيم شرایط جراحی را فراهم نماییم تا كودك بستري شده جا نماند.

 

 هر سه كودك امروز، خوب و سرحال در اي سي يو هستند.

 امروز كلاس آموزش احياء كودكان و نوزادان توسط دكتر پاشا، اينتنسيويست تيم جهت رزيدنت های اطفال برگزار شد كه بسيار مورد استقبال  قرار گرفت.

 جك، رسپيريتوري تراپيست تيم نیز كلاس لوله گذاري داخل تراشه براي كودكان و نوزادان را به تيم اي سي يو آموزش داد.

 

امروز سعادت داشتيم خدمت جناب آقای شهنوازی، معاون محترم استاندار باشيم كه ايشان بسيار از اين برنامه و بنياد نيك ورزي شريان حمايت نمودند كه بسيار از اين بابت از جناب استاندار و جناب شهنوازی قدردان هستيم.

اتفاق بسيار خوب امروز اين بود كه بالاخره با سعی و تلاش فراوان توانستيم تعداد محدودی تجهيزات اينترونشن برای بيمارستان تهيه كنيم و به كمك جناب اقاي دكتر صيادپور از مركز طبي كودكان ٦ مورد اينترونشن انجام داديم كه همگي موفقيت آميز بودند.

 

 

1- ايليا، پسر ١٠ ساله، بستن PDA به روش اينترونشن در كت لب. 
٢- ديانا، ٩ ساله، بستن PDA به روش اينترونشن در كت لب. 
٣- مهديس، ٧ ساله، بستن PDA به روش اينترونشن در كت لب. 
٤- ستايش، ٨ ساله، بستن PDA به روش اينترونشن در كت لب. 
٥- رزيتا، ٧ ساله، بستن PDA به روش اينترونشن در كت لب. 
٦- مطهره، ٧ ساله، بستن ASD به روش اينترونشن در كت لب.

پایان ماموریت هفتم بنیاد نیک ورزی شریان

 نيك ورزان والا مقام 
با عنايت مطلق باريتعالي و ياري و پشتيباني هميشگي شما نيك انديشان خاطره اي زيبا را در شهر زاهدان و مركز آستان محروم سيستان و بلوچستان و به جهت مظلوم ترين كودكان ان ديار رقم زديم . 
١٨ عمل جراحي قلب باز 
١١ مورد اينترونشن 
٩ مورد انژيوگرافي 
٦٠ مورد بررسي و مشاوره درماني كودكان در كلينيك ، 
حاصل دو هفته تلاش مستمر در بيمازستان علي ابن ابيطالب زاهدان بود 
آموزش تيم جراحي قلب بيمارستان 
انجام كارگاههاي اموزشي CPR (احياء قلبي تنفسي پيشرفته ) 
كارگاه ارتباط مؤثر با كودك مبتلا به بيماريهاي مادرزادي قلبي و ارتباط با والدين 
انجام اينترونشن اطفال براي اولين بار در أسنان سيستان و بلوچستان 
تغيير متدهاي مراقبتي در اي سي يو 
و ..........
همه همه به كمك دستان نيك ورز و قلبهاي مهربان شما براي محرومترين كودكان ايران زمين رقم خورد 
ما در بنياد نيك وردي شريان بخود مي بأليم از داشتن نيك ورزاني كه قدم به قدم در كنار ما هستند و براي نجات اين فرشتگان كوچك لحظه اي درنگ نمي كنند 
همه با هم مي توانيم 
دل مادري و قلب طفلي را مرهم باشيم 
شريان را بشناسيد و به ديگران معرفي نماييد